Mozgásfejlesztés
Tervezett szenzomotors tréning (TSMT)
A TSMT terápia feladatsora a nagy és finommozgások fejlesztése során érleli, strukturálja tovább az idegrendszert. A foglalkozás menete kötött, feladatsorokba rendezett, a gyermek fejlődésének megfelelően fokozatosan nehezedik. A terápiában kiemelt szerepet kapnak az elemi mozgásformák, kúszás, mászás újraélése, újratanítása, a csecsemőkori primitív reflexek leépítése, mellyel megalapozzuk a magasabb rendű mozgásformák kialakulását, rendeződését.
A mozgásos feladatok segítik az érzékelés, észlelés fejlődését, a testvázlat, a térbeli tájékozódás, a laterialitás, a dominancia beérését. A feladatsorok javítják a gyermek koncentrációs képességeit, megalapozzák, segítik a figyelem jobb irányíthatóságát, a szerialitás, a ritmusérzék és a motoros kreativitás fejlődését. A mondókákkal, énekekkel kísért feladatvégzés során fejlődik kommunikációjuk és anyanyelvi készségeik.
KIKET VÁRUNK?
Szeretettel várjuk azokat a 3 hónap és 11 év közötti gyermekeket, akik:
- megkésett/eltérő fejlődésmenetet mutató
- hiperaktív
- figyelemzavaros
- tanulási, magatartási, beilleszkedési zavarokkal küzdő
- a sikeres iskolai beválásban rizikós
- súlyos beszédhibás
- mozgásban ügyetlen
- egyensúlyzavarral küzdő gyermekeket
Ayres terápia
Mi az Ayres terápia?
Szervezetünket folyamatosan érik ingerek, egyrészt a külvilágból, másrészt saját testünkből. Minden beérkező ingerre van motoros, mozgásos válasza az idegrendszernek. Pl.: látom a lépcsőt, fellépek. Érzem a forró vizet, elhúzom a kezem. Sokféle csatornán, sokféle inger éri egyszerre testünket, ezek felfogása és összerendezése sokszor nehéz feladatot jelent. Mind az egyes érzékek működésében, mind az érzékletek összerendezésében felléphetnek nehézségek. Az érzékletek összerendezésének – a szenzoros integrációnak – a zavara, képtelensége az idegrendszer éretlenségének a következménye.
A szenzoros integrációs terápia elsősorban a legősibb érzékek, a tapintás- és az egyensúlyérzék ingerlésén keresztül juttatja el a gyereket egy magasabb idegrendszeri integrációs szintre. A terápia azon alapul, hogy az érzékletek legjobb összerendezője a mozgás.
A terápia fejleszti és pontosítja a nagymozgásokat, tudatosabbá teszi a tempó, a ritmus és az irányok kontrolját. Fejleszti a finommotorikát, a szem-kéz koordinációt, a tér, az irány és a formaészlelést. Erősíti a testsémát és a testtudatot. Segíti, hogy kialakuljon a szociális viselkedés, a szabálytudat, a figyelem és az önbizalom. Segít a megkésett járás, a megkésett beszéd, a megkésett szobatisztaság esetén.
A sokféle eszköz használata arra szolgál, hogy vesztibuláris, tapintásos ingerléssel javítja az agyféltekék közötti kapcsolatot, így jobban működik a tanulási-megismerési folyamat, megelőzhető a későbbi tanulási és magatartási problémák kialakulása.
KIKET VÁRUNK?
Várjuk szeretettel akár 1 napos életkortól a
- koraszülött
- szülési traumák után a nyugtalan, rosszul alvó csecsemőket
- megkésett mozgásfejlődésű
- mozgássérült
- ügyetlen, összerendezetlen mozgású
- figyelem- és tanulási zavarokkal küzdő
- nehezen beszélő
- finom kézmozgásokban ügyetlen
- társas kapcsolataikban sikertelen
- autista
- hiperaktív vagy éppen túlságosan passzív gyermekeket
Vélemények
KAPCSOLAT
Vedd fel velünk a kapcsolatot!
1. lépés: Töltsd ki a a jelentkezési űrlapot
2. lépés: Felhívunk egy 10-15 perces telefonos konzultációra
3. lépés: Időpontot egyeztetünk
Elérhetőségeink
- 1133 Budapest, Visegrádi u. 88.
- +36 70 503 6520
- mosolykulcs.kozpont@gmail.com
Nézz be közösségi felületeinkre is: