Gyermekpszichológia – Gyermekpszichológus Budapest

Gyermekpszichológiai Terápia a Mosolykulcs Gyermek Fejlesztőházban – Támogatás, a gyermeked boldog fejlődéséhez

Gyermekpszichológia foglalkozás

A pszichés megsegítés során első körben a szülők segítségével térképezzük fel a problémát, mely megnehezíti a gyermek és a család mindennapjait.

Ezt követően egyéni üléseken, kreatív és játékos formában ismerkedünk és dolgozunk a gyermekkel. A haladás irányát és mértékét, az esetleges házi feladatokat és javaslatokat szülőkonzultációk során lesz lehetőség átbeszélni.Kérjük, forduljanak hozzánk bizalommal!

Hisszük, hogy egy kis odafigyeléssel, akaraterővel és kreativitással, enyhíthetünk a problémán és elindulhatunk a fejlődés útján.

Gyermekpszichológia - KIKET VÁRUNK?

Azokat a gyermekeket, akik:

  • nehezen illeszkednek be kortárs csoportokba
  • nagyon bátortalanok, visszahúzódóak
  • érzékenyek a kudarcra
  • ingerlékenyek, gyakran verekednek
  • önnel vagy más felnőttekkel nehezen működnek együtt
Időpontot kérek

Miben segíthet egy gyermekpszichológus?

A gyermekek életében előfordulhatnak olyan nehézségek, amelyekkel szemben a szülők tanácstalanul állnak. A gyermekpszichológiai terápia célja, hogy támogassuk azokat a gyerekeket és családokat, ahol a mindennapokban megjelennek különféle viselkedési, érzelmi, vagy kapcsolati problémák. Gyermekpszichológusaink kétéves kortól kamaszkorig várják azokat a gyermekeket, akik szorongással, visszahúzódással, indulatos viselkedéssel, vagy éppen társas kapcsolati problémákkal küzdenek. Legyen szó dackorszakról, óvodai vagy iskolai nehézségekről, vagy a kamaszkor kihívásairól, célunk, hogy közös munkával, a családdal együttműködvén könnyítsünk meg a gyermekek életét.  

Mikor van szükség gyermekpszichológusra?

A gyermekpszichológusok olyan szakemberek, akik különleges tudással és tapasztalattal rendelkeznek a gyermekek lelki világát érintő kérdések kezelésében. Fontos tudni, hogy nem minden viselkedésbeli probléma, indulatos reakció, vagy visszahúzódás igényel beavatkozást – sok esetben a gyermek természetes fejlődésének részeként megjelenő jelenségekkel van dolgunk. Azonban, amikor a viselkedési nehézségek, szorongások vagy kapcsolati problémák huzamosabb időn keresztül fennállnak, és megnehezítik a mindennapi életet, érdemes megfontolni a szakemberi segítséget. Egy pszichológiai támogató folyamat segíthet a gyermek a lelki és érzelmi stabilitásának kialakításában, amely elengedhetetlen a harmonikus fejlődéshez és a sikeres társas kapcsolatok kialakításához.

gyermekpszichológus, gyermek pszichológus, pszichológia, gyermekpszichológus, gyermekpszichológia, gyermekpszichológus budapest

Milyen problémákkal várjuk a gyermekeket?

Az életkoronként eltérő kihívások, érzelmi és viselkedési problémák esetén szakértő segítségünk sokat jelenthet. Tapasztalataink alapján a szülők gyakran keresnek minket meg, ha a gyermek viselkedése eltér a megszokottól, vagy ha problémák merülnek fel az óvodai, iskolai beilleszkedés során. A társas kapcsolatok minden életkorban fontosak, így sok esetben a szülők azért fordulnak hozzánk, mert gyermekük nem talál barátokat, szorong, indulatos, vagy éppen nem követi a szabályokat. Ezek a jelenségek kétéves kortól kezdve fordulhatnak elő, és az iskolás vagy kamaszkorba lépve ezek a problémák tovább erősödhetnek. A gyermekpszichológus feladata az életkorhoz és a konkrét helyzethez legjobban illeszkedő segítségnyújtás.

A gyermekpszichológusainkhoz többek között az alábbi nehézségekkel fordulhatnak a szülők:

  • Beilleszkedési problémák: Az óvodai és iskolai élet jelentős változást jelent a gyermekek számára. Sok szülő ekkor figyel fel arra, hogy gyermeke nehezen talál barátokat, szorong az új helyzetekben, vagy nem tartja be az intézményi szabályokat. Ha a gyermek nehezen találja a helyét az óvodában vagy az iskolában, nem talál barátokat, nem tudja kezelni az új helyzeteket, vagy nem tud beilleszkedni az új környezetbe, akkor javasolt pszichológushoz fordulni.
  • Szorongás és félelmek: Gyakori, hogy a gyerekek túlzottan aggódnak, félnek az elválástól, a sötéttől, vagy más helyzetektől. Gyermekpszichológusaink segítenek az ilyen félelmek enyhítésében.
  • Érzelmi nehézségek: Rémálmok, túlzott érzékenység, vagy kudarcélmények feldolgozása.
  • Viselkedésbeli problémák, indulatos viselkedés, dühkezelés: Előfordulhat, hogy a gyermek nehezen viseli a szabályokat, gyakran dühös, vagy agresszív. Ezekben az esetekben a megfelelő megküzdési stratégiák kialakítására helyezzük a hangsúlyt.
  • Tanulási és iskolai nehézségek: Sok gyermek számára az iskolai teljesítmény és az ezzel járó stressz komoly kihívást jelent. Pszichológusaink segítenek a teljesítményszorongás, a figyelemzavar, valamint az iskolai kudarcok kezelésében.
  • Dackorszak és korai szorongások: Már kétéves korban is megjelenhetnek olyan problémák, mint a dackorszak nehézségei, az önérvényesítés első lépései, vagy éppen a szorongás különböző formái, például az elválástól való félelem.
  • Testvérféltékenység: A testvér érkezése gyakran féltékenységet és érzelmi bizonytalanságot vált ki a gyermekben. Ez a probléma minden korosztályban megjelenhet, és sok esetben a gyermekpszichológiai támogatás segíthet a helyzet rendezésében.
  • Kudarcok és kortárskapcsolati problémák: Iskoláskorban és kamaszkorban a kudarctűrés hiánya, a szorongás és a kortársakhoz való alkalmazkodás nehézségei jellemzőek. A gyermek esetleg kirekesztettnek érezheti magát, nehezen tud kapcsolatot teremteni a többiekkel, vagy akár a tanárokkal is konfliktusba kerülhet.
  • Óvodáskor előtti kihívások: Ezek közé tartozik például az elválás nehézsége, amikor a gyermek nem tud nyugodtan elszakadni a szülőktől, különösen az első bölcsődei vagy óvodai időszakban. Az ilyen helyzetek szorongást és félelmeket válthatnak ki a gyermekben, amelyek tartósan befolyásolhatják az ő és a család mindennapjait.
  • Kamaszkor: A kamaszoknak szembesülniük kell az iskolai teljesítmény és a kortársak közötti megfelelési kényszer okozta kihívásokkal. Gyakran előfordul, hogy nehezen kezelik a kudarcokat, vagy szorongást éreznek a teljesítményük miatt, de a kortárskapcsolatokban is megjelenhet a bizonytalanság, a kiközösítés, vagy éppen a kirekesztettség érzése. A kamaszok esetében az érzelmi hullámzások, a szülőkkel vagy tanárokkal való konfliktusok, illetve az önértékelési problémák is gyakran megjelennek.
Időpontot kérek

Gyermekpszichológia foglalkozás: A terápia menete

A Mosolykulcs gyermekpszichológusainál a folyamat minden esetben egy első találkozóval kezdődik, amelyen lehetőség szerint mindkét szülő részt vesz. Az első ülés célja, hogy a pszichológus megismerje a gyermek és a család élethelyzetét, felmérje azokat a problémákat, amelyek miatt a szülők szakemberi segítséget kértek, és közösen átbeszéljék, hogy mi a megfelelő irány a továbbiakban. Az ezt követő ülések során gyermekpszichológusaink a gyermekkel dolgoznak, életkorának és személyiségének megfelelően, játékos formában. Kisebb gyerekek esetén a játékterápia különféle módszereit alkalmazzuk, például szerepjátékokat és bábozást, amelyek lehetővé teszik, hogy a gyermek az általa ismert és biztonságos közegben kifejezze érzelmeit, és megoldási mintákat sajátítson el. Az iskoláskorú és kamaszkorú gyerekekkel való munka során fontos szerepet kapnak a beszélgetős, feltáró ülések, valamint az önismeret és érzelemszabályozás fejlesztését szolgáló gyakorlatok, mint a relaxációs technikák, vagy a szociális készségeket fejlesztő helyzetgyakorlatok. A folyamat alatt rendszeres szülőkonzultációkat tartunk, ahol az elért eredményekről, a felmerülő kérdésekről és további lépésekről is konzultálhatunk.

A szülői hozzáállás szerepe a gyermek fejlődésében

A szülők támogatása és megértő hozzáállása kulcsfontosságú a gyermek sikeres fejlődése szempontjából. Fontos, hogy a szülő támogatóan álljon a gyermek nehézségeihez, hiszen az önbecsülésük megszilárdításához szükségük van a pozitív visszajelzésre. Segít, ha a szülők megértően és elfogadóan viszonyulnak a gyermek kihívásaihoz, ezáltal biztosítva számukra, hogy nincsenek egyedül a nehézségekkel. Sok szülő számára különösen nehéz, ha a gyermek szakértői diagnózist kap. A szülő ilyenkor szembesül azzal, hogy az elképzelt, tökéletes gyermek nem teljesen olyan, mint ahogyan azt elképzelte. Kezdetben nehéz lehet elfogadni ezt a helyzetet, de a támogatásunkkal eljuthatnak oda, hogy megértsék: a diagnózis nem ítélet, hanem lehetőség a fejlődésre. A pszichológiai folyamat során a szülők minden segítséget megkapnak, hogy jobban megértsék a diagnózist, és támogatóan tudják segíteni gyermeküket a fejlődés útján. A korai felismerés és az időben megkezdett terápia lehetővé teszi, hogy a gyermek megkapja azt a támogatást, amire szüksége van, hogy kiegyensúlyozottan fejlődhessen, és hosszú távon sikeresen vegye az élet akadályait.

Fordulj hozzánk bizalommal!

A Mosolykulcs gyermekpszichológiai terápiák során szakértői hozzáállással és empatikus légkörben fogadjuk a hozzánk érkező családokat. Hiszünk abban, hogy a megfelelő támogatással és odafigyeléssel minden gyermek kiegyensúlyozott és boldog életet élhet. Terápiás munkánk célja, hogy a gyermek önmagát jobban megértse, és megtalálja azokat a belső erőforrásokat, amelyekkel önbizalmát és érzelmi stabilitását megalapozhatja. Ha úgy érzed, hogy gyermeked számára szükséges lenne a pszichológiai támogatás, kérj időpontot konzultációra, hogy közösen megtaláljuk a legjobb megoldást! Az időben megkezdett segítség hozzásegítheti a gyermeket ahhoz, hogy magabiztosabban lépjen be a társas kapcsolatok világába, könnyebben dolgozza fel az őt érő változásokat, és megtalálja saját belső erejét.

Időpontot kérek

Vélemények

tsmt, tsmt eszközök, tsmt gyakorlatok
gyermekpszichológia, gyermekpszichológus
tsmt, tsmt eszközök, tsmt gyakorlatok
tsmt, tsmt eszközök, tsmt torna gyakorlatok
mosolykulcs képességfejlesztő központ, tsmt
gyermekpszhichológia, budapest pszhichológus
mosolykulcs képességfejlesztő központ, tsmt
logopédia, logopédus budapest
longitudinális vizsgálat
tsmt torna, tsmt, tsmt torna budapest, tsmt eszközök, tsmt torna gyakorlatok
megkésett beszéd
tsmt, tsmt eszközök, tsmt torna gyakorlatok
tsmt, tsmt eszközök, tsmt gyakorlatok

KAPCSOLAT

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

1. lépés: Töltsd ki a jelentkezési űrlapot

2. lépés: Felhívunk egy 10-15 perces telefonos konzultációra

3. lépés: Időpontot egyeztetünk

jelentkezés

Elérhetőségeink

    • 1133 Budapest, Visegrádi u. 88.
    • +36 70 503 6520
    • mosolykulcs.kozpont@gmail.com

Nézz be közösségi felületeinkre is!

Facebook:

Instagram: