Korai fejlesztés: baba-mama torna, komplex konduktív fejlesztés
Korai fejlesztés a Mosolykulcs Fejlesztőháznál: baba-mama torna, Pfaffenrot-féle
szinergetikus reflexterápia, tipegő TSMT torna, komplex konduktív fejlesztés
Korai fejlesztés
A baba-mama foglalkozásokról:
A baba-mama torna és a korai fejlesztés egyedülálló lehetőséget kínál a kismamáknak és babáiknak, hogy együtt éljenek át olyan közös élményeket, amelyek nemcsak a baba testi, de lelki fejlődését is segítik. A foglalkozások során a szülők aktívan részt vesznek a gyakorlatokban, így erősítve a szülő-gyermek kapcsolatot, emellett támogatják a baba mozgásfejlődését.
A korai fejlesztés különösen fontos, hiszen az baba első évei döntő hatással vannak a gyermek későbbi képességeire. Az egyénre szabott fejlesztési módszerek lehetőséget adnak arra, hogy a gyermekek időben megkapják azt a figyelmet és támogatást, amelyek segítik őket abban, hogy a fejlődésük megfelelő legyen. Ezek a mozgásformák játékos módon fejlesztik a csecsemők koordinációját, egyensúlyérzékét és a beszéd beindítását.
A korai fejlesztés és a baba-mama tornák során a kognitív, motoros és szociális készségek fejlesztésére egyaránt nagy hangsúlyt helyezünk. Nálunk a szükséges fejlesztések maximálisan a gyermek igényeire vannak szabva, a szülő aktív részese lehet a terápiás folyamatnak, hiszen ő az aki a leginkább ismeri a gyermeke igényeit.
A foglalkozásokon a baba és a szülő közösen vesznek részt, ahol játékos formában támogatjuk a babák fejlődését. A babák átmozgatása mellett célzottan fejlesztjük az idegrendszer működését, a nagymozgásokat, finommozgásokat, valamint az észlelést és érzékelést. A fejlesztés során mindig játékos módszereket alkalmazunk, mondókákkal és gyerekdalokkal kötjük le a gyerekek figyelmét.
Foglalkozásaink:
Pfaffenrot-féle szinergetikus reflexterápiaBaba-mama tornaTipegő TSMT torna csoportKomplex konduktív fejlesztésPfaffenrot-féle szinergetikus reflexterápia
A Pfaffenrot-féle szinergetikus reflexterápiát (SzRT) az 1970-as években kezdte el kidolgozni dr. Waldemar Pfaffenrot orosz ortopéd- és rehabilitációs szakorvos, alapja a manuális orvoslás. A terápia során módosított miofasciális technikát, akupresszúrát, reflexzóna kezelést, mobilizálást, nyújtást/tonizálást alkalmazunk.A módszer célja a prevenció, a mozgató szervrendszer másodlagos patológiás elváltozásainak csökkentése, megszüntetése, illetve az izomtónus normalizálása.
A technika különféleképpen kezeli a spasztikus illetve a hipotón izomtónust a terápia pontos neurológiai háttere miatt.
A szülők és főleg a gyerekek szempontjából fontos, hogy a terápia nem okoz fájdalmat.A terápia gyakorisága és hossza egyénfüggő, a vizsgálat végén kerül javaslatra.
Kiknek ajánlott?
- lassúbb vagy túl gyors mozgásfejlődés,
- izomtónus eloszlási zavar,
- feszes (spasztikus), laza (hipotón) izomzat,
- minden tevékenység során feltűnően ugyanazt az egyik oldali végtagot preferálják,
- ferdenyak tartás (torticollis),
- Cerebrál parézis (CP)
Baba-mama torna
„Már néhány hónapos kortól vidáman fejlődni, és játszva a világot megismerni.” – ez a baba-mama torna elsődleges célja. A fejlesztés részét képezik az elemi nagymozgásokat (fordulás, kúszás, mászás, járás) elősegítő gyakorlatok, az észlelés és érzékelés fejlesztésével egyidejűleg az idegrendszer stimulálása, a gyermekek figyelmét felkeltő és motiváló mondókák/ gyerekdalok, és az életkori sajátosságoknak megfelelő játékos feladatok.
A résztvevő baba-szülő párosok megtapasztalják a csoportban való fejlesztés előnyeit: lehetőség nyílik azonos korú gyermekek közös játéktevékenységére és létrejöhetnek a kisbabák első kortársakkal kialakított szociális interakciói. Továbbá a fejlesztésen való közös részvétel által míg a babák fejlődnek, addig a szülők magabiztossága és kompetenciaérzése gyarapodik, amit a szakember folyamatos jelenléte biztosít.
Hogyan zajlik a baba-mama torna?
A konduktor által vezetett csoportos baba-mama tornán, életkornak megfelelő általános gyakorlatokat sajátíthatsz el és megtanulhatod, hogyan segítsd babádat a mozgásfejlődésben.
A baba és a szülő együtt vesznek részt a foglalkozáson, játékos keretek között sok mozgásfejlesztő eszközzel, átmozgatjuk a babákat, fejlesztjük az idegrendszer működését, a nagy- és finommozgásokat, az észlelést és érzékelést. A mozgások mindig énekkel, mondókákkal kísértek a beszéd beindulásának segítése érdekében.
KIKET VÁRUNK?
Szeretettel várjuk azokat a 3 és 9 hónapos kor közötti kisgyermekeket, akik:
- elalvási vagy éjszakai átalvási nehézségekkel,
- mozgásfejlődésükben elmaradás jeleit mutatják,
- babáknak, akiknek lassabb/ eltérő a mozgásfejlődése
- figyelme és érdeklődése nehezen felkelthető,
- szociális interakcióinak kibontakozásához egy biztonságos közegre van szükség, vagy ahhoz fejlesztés szükséges.
- babáknak, akik szeretnek tornázni
Mind ezek mellet szeretettel várjuk azokat a kisbabás szülőket, akik:
- bizonytalanságot érzenek a gyermeküket érintő valamely területen,
- szülői kompetenciaérzése gyakran meginog,
- önbizalmának fejlesztése nagymértékben hozzájárulna a gyermekükkel való harmónikus kapcsolat kialakításához,
- egy szakemberrel szeretnék megbeszélni gyermekfejlődéssel kapcsolatos kérdéseiket,
- szeretnének egy azonos korú kisgyermekes szülői kör tagjai lenni.
- ha szeretnének szakembertől kérdezni
- ha közösségi élményre vágynak
Tipegő TSMT torna csoport
A gyermek és a szülő együtt vesznek részt a TSMT torna foglalkozáson, játékos keretek között sok mozgásfejlesztő eszközzel fejlesztjük az idegrendszer működését, a nagy- és finommozgásokat, az észlelést és érzékelést. A mozgások mindig énekkel, mondókákkal kísértek a beszédfejlődés segítése érdekében.
Kiknek ajánlott?
- már járó gyermekeknek kb. 1 éves kortól-2,5 éves korig akiknek
- Lassabb/ eltérő a mozgásfejlődése
- Ügyetlen az egyes mozgásokban
- Bizonytalan az egyensúlya
- Sokat elesik
- Bátortalan vagy túl merész
Komplex konduktív fejlesztés
A komplex konduktív fejlesztés alapja, hogy nem csupán a mozgásfejlesztésre ad lehetőséget, hanem a sokoldalú személyiség kibontakoztatására is.
A foglalkozás során a nagymozgások és a finommanipuláció mellett előtérbe kerülnek többek között az értelmet, a kognitív funkciókat, a beszédet, az egyensúlyt, és a koordinációs képességeket fejlesztő feladatok is.
A gyerekek életkori sajátosságait figyelembe véve olyan célorientált feladatokat végzünk, melyek a mozgáselemekből kiindulva stimulálják az idegrendszert, ezáltal valamennyi területen fejlődéshez vezetnek.
A konduktív fejlesztés mindig játékos formában zajlik, tele mondókákkal és gyerekdalokkal, melyek fenntartják a gyerekek figyelmét és a motiválják őket.
KIKET VÁRUNK?
Sok szeretettel várjuk azokat a minimum 3 hónapos korú gyerekeket, akik:
- mozgásfejlődésében elakadást vagy lassabb fejlődést tapasztalnak,
- valamelyik elemi mozgásmintát (forgás, kúszás, mászás, járás) eltérően vagy egyáltalán nem kiviteleznek,
- minden tevékenység során feltűnően ugyanazt az egyik oldali végtagot preferálják,
- mozgása ügyetlenebb, bizonytalanabb, koordinálatlanabb,
- izomtónusa túl laza vagy feszes,
- megfelelő fejlődését egy szakember jelenlétében szeretnék nyomon követni,
- diagnosztizált mozgássérüléssel (pl. hemiplégia, diplégia, tetraplégia, athetosis, ataxia, szindrómák), illetve erre utaló tünettel rendelkeznek
- a születési körülményeik miatt veszélyeztetettebbek a fejlődési elmaradás terén (pl. koraszülőtt, oxigénhiánnyal vagy agyvérzéssel született gyermekek)
Vélemények
KAPCSOLAT
Vedd fel velünk a kapcsolatot!
1. lépés: Töltsd ki a jelentkezési űrlapot
2. lépés: Felhívunk egy 10-15 perces telefonos konzultációra
3. lépés: Időpontot egyeztetünk
Elérhetőségeink
- 1133 Budapest, Visegrádi u. 88.
- +36 70 503 6520
- mosolykulcs.kozpont@gmail.com
Nézz be közösségi felületeinkre is!
Facebook:
Instagram: